ארומתרפיה

מהי ארומתרפיה?

ארומתרפיה היא שיטת ריפוי באמצעות ריח (ניחוח מרפא). 

שמנים אתריים הם שמנים נדיפים, מופקים מחלקי צמח שונים כגון פרחים, פירות, עלים, שורשים, ענפים, גזעים, קליפת פרי, זרעים ועוד.

השמן האתרי נמצא בתוך ממברנות כדוריות שבצמח ומשמש אותו לריפוי וחיטוי כאשר הוא נפגע, הוא דוחה או מושך חרקים, בקטריות ופטריות. ישנם צמחים שבעזרת השמנים האתריים מונעים מצמחים אחרים לגדול סביבם. שיטת ההפקה של השמן הוא לרוב בצורת זיקוק (אידוי השמן מהצמח) או כשמן תשרית (המסת השמן האתרי אל תוך שמן צמחי).


לשמנים אתריים יש השפעה מידית על גוף האדם, ברמה הפיזית והרגשית המולקולות הקטנות מסוגלות לחדור את הריריות ואת העור ולהגיע למחזור הדם ולאיברים ולבצע שם את תפקידם. ריחות מעלים בנו רגשות, מחברים אותנו לעצמנו ולמקום גבוה יותר. משפיעים על מצב הרוח ומצב התודעה וניתן בעזרתם לטפל במצבים שונים שצריכים איזון רגשי ונפשי.

מאז שאני זוכרת את עצמי השתמשנו בסגולות ובעוצמות השמנים האתריים ושמנים צמחיים אם בהרתחת עלי אקליפטוס והרחת האדים לפתיחת דרכי הנשימה, מריחת הגוף בשמן זית לטיפול בכאב בטן ושתיית חליטות מרווה להקלה על מערכת העיכול (גם כאן האפקט הוא בזכות השמנים האתריים שבצמח).

טיפול בארומתרפיה הוא חלק בלתי נפרד מהטיפול הנטורופתי השלם שאני נותנת ואני נפעמת כל פעם מחדש מההצלחות ומהתגובות של המטופלות והמטופלים שהשתמשו בתכשירים שאני רוקחת.

קיימות דרכים שונות לשימוש בשמנים אתריים

1. הרחה

חוש הריח הוא החוש ההישרדותי ביותר. הוא נועד להזהיר מפני סכנות ולאתר מזון. מולקולות השמנים נספגות ברקמה הרירית באף ומשם מגיעות אל מחזור הדם וממנו אל עצב הריח במרכז המוח. המוח קולט את הריח ושולח פקודות לשאר מערכות הגוף.

שיטות הרחה:

הדפה במבער – תערובת שמנים שמדיפים במבער ברחבי הבית יכולות לעזור במצבים שונים וביניהם חיטוי האוויר מבקטריות וחיידקים כשאחד מבני המשפחה חולה, פתיחת דרכי הנשימה במהלך החורף, הרגעה והשריית אוירה נינוחה בבית. מטפטפים בין 4-15 טיפות תלוי בגודל החדר.
צפו בחנות המוצרים; שמן הדפה מחטא לחורף, שמן למבער פותח נשימה

מלחי הרחה – תערובת של שמנים במלח גס, זהו בקבוק הרחה טיפולי אישי ונועד למי שצריכה את הריח מחוץ לבית, בנסיעות, עבודה, לימודים. יכול להקל על בחילות, לעזור לפני בחינות, לפתוח ולמקד את המחשבה ועוד שימושים נוספים. (קישור לחנות- מלחי הרחה)

2. אמבטיות

דרך נפלאה להירגע מהעשייה היומיומית. המים החמים מרגיעים ומרפים את השרירים, מעולה לעור, לגוף ולנפש.

לאמבטיה מוסיפים כוס מלח עם 4-8 טיפות מתערובת שמנים.

3. מריחה חיצונית

שמנים אתריים בתוספת שמנים צמחיים או חמאות צמחיות.

  • עיסוי ארומתרפי: עיסוי שמכניס את השמנים לגוף, מניעה את הדם ואת מערכת החיסון.
  • סרום/ קרם גוף: מוצרי טיפוח ארומתרפיים 100% טבעיים
  • שמנים טיפוליים: תערובות שמנים שמטפלות בבעיות נפוצות, לדוגמא; שמן חורף, שמן אטופיק דרמטיטיס, שמן לטיפול בפטריות ודלקת ועוד
    למעבר לחנות המוצרים