נטורופתיה

מהי נטורופתיה?

נטורופתיה היא רפואה הוליסטית – שלמה.

היא שיטת טיפול וריפוי המתייחסת למטופל כמכלול של גוף-נפש, בטיפול אני מתייחסת לרובד הגופני, רוחני והנפשי משום שהם תלויים אחד בשני וכשאחד מהם יוצא מאיזון הוא עלול להשפיע גם על שאר הרבדים. הרפואה הנטורופתית משלבת ידע רפואי מערבי בשילוב עם רפואה מסורתית, טבעית.

הסבירו את זה יפה הרמב"ם (מגדולי הפוסקים בכל הדורות, פילוסוף ורופא) והיפוקרטס (אבי הרפואה המודרנית);
ראשי התיבות של המילה "בריאות" עפ"י הרמב"ם הם: " בולם רוגזו יפחית אוכלו ויגביר תנועתו "

 


 

  • בולם רוגזו – כשאדם במצב רגשי לא מאוזן לאורך זמן, הגוף נכנס לסטרס וכתוצאה מכך מערכת החיסון נחלשת ואנחנו חשופות למחלות.
  • יפחית אוכלו – "עשה מזונותיך תרופותיך ולא תרופותיך מזונותיך" איכות וכמות המזון משפיעה על מצבנו הגופני והנפשי ואפילו כן כן על המחשבות והרגשות שלנו וכתוצאה מכך גם על ההתנהגות שלנו.
  • יגביר תנועתו – פעילות גופנית חיונית לזרימת הדם והולכת רכיבי הדם לכל אברי הגוף. הנעת הגוף חשובה מאד גם במישור הרגשי שכן, היא גורמת לעליית הורמונים שנותנים לנו הרגשת אופוריה.

כל אלו מתקשרים גם למשפט שאמר היפוקרטס "נפש בריאה בגוף בריא" – בריאות הגוף והנפש תלויות אחת בשניה. כדי שהטיפול יהיה לאדם השלם ולא רק למימד אחד, יש ברשותי מגוון של כלים טיפוליים שאותם אני מתאימה לכל מטופלת לפי הצורך שעולה בפגישת האבחון.

%d7%9e%d7%aa%d7%9b%d7%95%d7%a0%d7%99%d7%9d

ייעוץ וטיפול נטורופתי

מטרת הטיפול הנטורופתי היא לחזק את כוחות הריפוי הטבעיים של הגוף. ליצור את התנאים שמאפשרים לגוף לרפא את עצמו משורש הבעיה בהנחה שהרופאה הטובה ביותר בשבילך היא את עצמך. הטיפול מותאם באופן אישי בשבילך ואינו זהה מאחת לשניה משום שהטיפול הנטורופתי מטפל באדם ולא בסימפטום או במחלה.

אני מאמינה שטיפול טוב מתחיל באבחון מעמיק ויסודי כדי להגיע לשורש הבעיה, למהות שלה ולסיבה שממנה היא התפתחה ולא לטפל רק בסימפטומים (שאם כן, הבעיה עתידה לשוב חזרה).
לדוגמא; אם מטופלת סובלת מכאבי בטן, לא נרוץ לטפל בכאב אלא נבחן מה הביא לכאב ונטפל בגורם כדי שיתקיים ריפוי אמיתי ולא שיכוך כאב זמני  (כמובן שבעת הצורך תהייה התייחסות גם למצב ולכאב האקוטי, אך זה לא עיקר הטיפול).

פגישת האבחון אורכת כשעה וחצי ובה אנחנו מכירות, מדברות ומעלות את כל הסוגיות שתרצי לטפל ולקבל פתרונות עבורם.

לפגישה הראשונה רצוי להביא בדיקות דם עדכניות משלושת החודשים האחרונים. גם אם אין ברשותך זה לא נורא, לאחר פגישתנו הראשונה אני אשלח אותך לבדיקות שצריך לבצע בהתאם לטיפול.
בהמשך הפגישה אני מבצעת הצלבה של המידע מכל הכלים שיש ברשותי כגון תשאול נטורופתי מעמיק, בדיקות דם ובעת הצורך אני מאבחנת דרך כפות הרגליים – רפלקסולוגיה ובשיטת הקינסיולוגיה.

לקביעת תור – לחצו כאן

למי מתאים טיפול נטורופתי?

לכולן!

אני מטפלת בנשים שמתמודדות עם השינויים הפיזיים והרגשיים במעגלי החיים.
אני מאמינה שריפוי מתקיים כאשר יש איזון ברמה הפיזית, הרגשית וברמה התודעתית.
לכן בקליניקה אני משלבת ממגוון הכלים הטיפוליים שעומדים לרשותי: תזונה טבעית ואישית, התאמת צמחי מרפא, טיפולי רפלקסולוגיה, פרחי באך וארומתרפיה (טיפול בעזרת שמנים ארומטיים).

מגיעות אליי נשים שרוצות להשיב את האיזון לחייהן.
תמיכה במערכת ההורמונלית עם תופעות סביב המחזור החודשי וגיל מעבר.
חוסר איזון במערכת העיכול שמתבטאת בכאבי בטן, נפיחות, חוסר נוחות.
חיזוק במצבי עייפות, תשישות, חוסר אנרגיה וחיוניות.
הכנת הגוף להריון, תמיכה וליווי הריון מראשיתו ועד סופו,קידום לידה בעזרת רפלקסולוגיה, השבת הגוף לאיזון פיזי ורגשי לאחר הלידה.

מחיר הטיפול

  • פגישת אבחון – שעה וחצי  350 ₪
  • פגישות מעקב – 45 דקות  250 ₪