צמחי מרפא

צמחי מרפא

עוד מימים ימימה פנה האדם לטבע ולסובב אותו כדי לקבל עצה, תרופה וטיפול.

השימוש בצמחים כמרפא החל בתקופות קדומות ונמשך עד היום. ישנם עדויות לשימוש מתקופות ועמים שונים כגון עדויות מקראיות, מצריים הקדומה, מסופוטמיה, הודו, סין, אנגליה וארה"ב. צמחי מרפא אלו צמחים המכילים תרכובות כימיות בעלות פעילות פרמקולוגית.

רפואת הצמחי מרפא (פיטותרפיה) היא רפואה שמשתמשת בצמחים שנמצאו כבעלי ערך מרפא ויעילים לטיפול במצבי חולי שונים.


לאחר תשאול ואבחון בקליניקה אני מחליטה אלו באילו צמחי מרפא להשתמש, איזו שיטת מיצוי ומהם המינונים הכי טובים ויעילים למטופלת תוך התחשבות בכלל הגורמים לבעיה ולא טיפול סימפטומטי בלבד, לדוגמא, אם מגיעה אישה עם כאבי בטן, אני אברר מהו הגורם לכאב ואטפל בגורם (יכול לנבוע ממעי רגיש, אי סבילות למזון, וירוסים או מזהמים שונים, מצבים נפשיים וכו') .

אם יש צורך אתן גם מענה לכאב האקוטי אך הוא יעזור רק עד הפעם הבאה שהכאב בטן יחזור, ולכן אני מטפלת בבעיה עצמה ולא בכאב הסימפטומטי כדי שהוא פשוט לא יחזור עוד.

פעילות צמחי המרפא

לצמחי מרפא פעילויות מגוונות על גוף האדם החל מאיזון הורמונלי, תמיכה בבריאות האישה (כאבי מחזור, תסמונת קדם ווסתית, שחלות פוליציסטיות) ובמערכת העצבים (כאבי ראש, מצבי רוח), פעילות נוגדת חיידקים ווירוסים, איזון בלוטת אדרנל ומצבי לחץ וסטרס, שיקום מערכת העיכול ושיפור תפקודה (עצירות, שלשול, מעי רגיש, בעיות ספיגה) ועוד.

אופן השימוש

בקליניקה אני משתמשת במיצוי אלכוהולי (טינקטורה), סירופ (לילדים), חליטות לתה, כמוסות ומיצוי יבש. אופן השימוש והמינונים תלוי במטופלת, בצורך ובהתקדמות הטיפול.

בחירת הצמחים, שילובם, אופן המיצוי והמינון הוא קריטי לטיפול מוצלח ולכן יש לעשות זאת רק עם נטורופת או הרבליסט מוסמך.

חשוב להבהיר כי צמחי מרפא מכילים חומרים פעילים שקיימים בצמח ולכן יכולות להיות תופעות לוואי וקונטראינדיקציות עם תרופות וחשוב לדעת באיזו דרך לקיחה, מינון ומתי ליטול את הצמחים. כל זה נעשה אך ורק ע"י מטפל מוסמך ולאחר תשאול מעמיק ובחינת כל הפרמטרים.

 


לקביעת תור, שאלה או התייעצות – פנו אליי;